“PET Baltija” paplašina ražošanu un atklāj jaunu PET granulu ražotni

Aplūko kartē

Aplūko kartē

06.04.2018

Attīstot augstas kvalitātes plastmasa granulu ražošanu, savu darbību paplašinājusi vienīgā PET pudeļu pārstrādes rūpnīca Latvijā un lielākā rūpnīca Baltijā - AS “PET Baltija”. Līdzās jau esošajām ražotnēm, sagaidot rūpnīcas 15. gadskārtu, durvis vērusi jauna PET granulu ražotne. Ražotnē tiek gatavotas augstvērtīgas PET granulas, kas izmantojamas arī pārtikas iepakojuma izgatavošanai.

“PET Baltija” jaunā ražotne, kas atrodas Jelgavā, Aviācijas ielā 18G, darbību uzsāka februārī. Izveidojot jauno ražotni, ir radītas arī divas jaunas darbavietas, taču kopumā rūpnīcas darbību nodrošina 10 cilvēki. Ražotnē, kuras telpu un noliktavu platība ir 5881 m2, darbs norit maiņās, un iekārtas PET granulas ražo divdesmit četras stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Līdz ar jaunās ražotnes darbības uzsākšanu “PET Baltija” PET granulu ražošanas jauda pieaugusi par 50%, ļaujot diennaktī saražot vidēji 20 tonnas augstas kvalitātes produkcijas.

“Jaunās ražotnes izveide ir nozīmīgs solis “PET Baltija” rūpnīcas attīstībā, jo būtiski palielinās ražošanas kapacitāti. Mūsdienu modernās tehnoloģijas daļēji risina darbaspēka deficīta jautājumu un būtiski kāpina produktivitāti. Liela daļa darba šobrīd tiek paveikta automatizēti, nodarbinot mazāk darbinieku un sniedzot iespēju saņemt lielāku atalgojumu,” stāsta “PET Baltija” direktors Kaspars Fogelmanis.

Šobrīd “PET Baltija” no izlietotā PET (polietilēnteraftalāta) pudelēm ražo dažādu veidu PET pārslas un granulas. Jaunajā ražotnē sašķirotais PET pudeļu materiāls, kas jau pārstrādāts pārslās, piedzīvo pārstrādes procesa vienu no noslēdzošajiem posmiem. Tas tiek kausēts, atdzesēts un pārvērsts granulās, no kurām iepakojuma ražotāji var izgatavot pārtikas iepakojumu. Ņemot vērā, ka Latvijā atkārtoti pārstrādātu izejvielu izmantošana ražošanā joprojām nav attīstīta, 100% saražotās granulas tiek eksportētas uz citām Eiropas valstīm.

“Aprites ekonomikas pamatprincipi neizbēgami iesakņojas pasaules ekonomikas visos līmeņos un atkritumu pārstrāde, kā arī izejvielu atkārtota izmantošana ražošanā ir viens no tās spilgtākajiem piemēriem. Nākotnē šāda ražošanas prakse dažādās industrijās ielauzīsies vēl redzamāk, tādēļ, pieaugot pieprasījumam pēc izejvielām, kas gatavotas no atkārtoti pārstrādāta materiāla, pieaugs arī konkurence tirgū. Nupat atklātā ražotne “PET Baltija” ļaus paaugstināt rūpnīcas konkurētspēju starptautiskajā tirgū, kā arī nostiprinās to PET pārstrādes TOP uzņēmumu vidū Ziemeļeiropā,” norāda Māris Simanovičs, vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas “Eco Baltija grupa” valdes priekšsēdētājs.

“PET Baltija” izejmateriālu granulu un pārslu ražošanai - caurspīdīgas un krāsainas PET pudeles, kas Latvijā, kā arī tos ieved no apkārtējām reģiona valstīm - Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Dānijas, Somijas, Baltkrievijas u. c. Šobrīd uzņēmuma tirgus daļa Eiropā sasniedz 2% un tā mērķtiecīgi tiek arvien palielināta. Jau šogad ar ES fondu atbalstu un līdzfinansējumu plānots uzsākt polimēru parka būvniecību, kas ļaus ražošanas apjomu palielināt par 20% , izvirzot Latviju par PET pārstrādes līderi Baltijas reģionā.

 “Atkritumu pārstrāde un resursu atkārtota izmantošana Latvijā līdz šim bija nepietiekami attīstītas jomas, tomēr pašlaik tieši tā ir viena no vides aizsardzības politikas prioritātēm. Diemžēl gan Latvijā, gan Eiropā milzīgs daudzums pārstrādājamu materiālu nonāk atkritumu poligonos. Izmantojot resursus atkārtoti, tiek novērsts vides piesārņojums, kā arī samazināts dabas resursu patēriņš. Tādēļ esmu gandarīts, ka uzņēmēji Latvijā paplašina pārstrādes jaudas gan plastmasas materiāliem, gan citiem resursiem, un tas vērtējams kā pārliecinošs solis Latvijas virzībā uz aprites ekonomikas modeli,” atzīmē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Par Eco Baltia grupas uzņēmumu AS „PET Baltija”:

AS „PET Baltija” savu darbību sāka 2003.gada janvārī, piesakot sevi kā pirmo un joprojām vienīgo PET pudeļu pārstrādes rūpnīcu Latvijā, kā arī lielāko Baltijā. Šobrīd uzņēmums strādā nepārtrauktā režīmā, 2017. gadā pārstrādājot aptuveni 39 000 tonnu PET pudeļu, kas ir vidēji 107 tonnas dienā. Baltijas valstīs uzņēmumam ir lielākais tirgus pārklājums. AS „PET Baltija” strādā 200 darbinieki un tas ir viens no lielākajiem privātajiem uzņēmumiem un darba devējiem Jelgavā. Uzņēmuma apgrozījums 2017. gadā tika lēsts 23 919 798 eiro. AS „PET Baltija” ietilpst „Eco Baltia grupā”, kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, nodrošinot pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. Eco Baltia grupā ietilpst - Latvijas Zaļais punkts”, „Eco Baltia vide”, „Eko Kurzeme”, „Jumis”, „Pet Baltija”, „Eko Pet”, „Nordic Plast” un „Eco Teh Baltia”.


Kontaktinformācija

Tālrunis: 67353441

Eco Baltia grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv