PET Baltija sveic izcilākos Jelgavas skolēnus

Aplūko kartē

Aplūko kartē

27.12.2017

«Ielūgumu uz pasākumu uzņēmumā «PET Baltija» saņemu pirmo reizi, un jāatzīst – gaidīju. Man padodas bioloģija, ķīmija un arī fizika, taču nenoliegšu, ka šogad, mācoties 12. klasē, man bija divi iemesli, kas mudināja nedaudz vairāk pacensties – šī stipendija un tas, ka vēlos, lai atestātā būtu labi vērtējumi,» saka Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolnieks Mārtiņš Robežnieks, kuram bioloģijā un ķīmijā pirmajā semestrī gala atzīme ir 10 balles, fizikā – 9 balles. Viņš ir viens no 35 pilsētas vidusskolas klašu jauniešiem, kuri par augstiem sasniegumiem bioloģijā, ķīmijā un fizikā 2017./2018. mācību gada 1. semestrī šodien saņēma AS «PET Baltija» vienreizēju naudas balvu 50 eiro.

Šis ir jau ceturtais gads, kad uzņēmums "PET Baltija" pasniedz šādu stipendiju. Pirmajā reizē noteicošā bija atzīme ķīmijā, otrajā gadā papildus tika ņemts vērā vērtējums bioloģijā, bet šogad klāt vēl pievienojusies fizika. Ķīmijā un bioloģijā vērtējums 1. semestrī nedrīkst būt zemāks par 9 ballēm, fizikā – par 8 ballēm. Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klases skolniece Veronika Putrenkova ir vienīgā skolniece, kurai visos šajos priekšmetos 1. semestrī gala vērtējums ir 10 balles.

«Svarīgākais – jūs esat ieguldījuši milzīgu darbu sevis izglītošanā, kas šobrīd ir vainagojies ar panākumiem. Ir patiess prieks, ka Jelgavas uzņēmums ir radis iespēju un turpina teikt paldies labākajiem, iespējams, nākamajiem uzņēmējiem. Gribu vēlēt jums turpināt attīstīt sevi, un lai nākamajā gadā katram no jums īstenojas iecerētās idejas,» uzrunājot jauniešus un viņu pedagogus, vēlēja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Jāpiebilst, ka, apbalvojot centīgākos vidusskolas klašu skolēnus, uzņēmums sadarbībā ar Jelgavas Izglītības pārvaldi cer sekmēt un stimulēt jauniešu centību eksaktajos priekšmetos, turklāt vairāki skolēni «PET Baltija» sarūpēto stipendiju saņēma ne pirmo reizi. Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza uzsver, ka jauniešu rezultāti dod gandarījumu un vēl vairāk pārliecina, ka Jelgavā ir mērķtiecīgi, atbildīgi un gudri jaunieši. «Vērtēšanas kritēriji šai stipendijai tiešām ir augsti, taču, neskatoties uz to, jūsu ir daudz – 35 gudrākie prāti, mūsu pilsētas un valsts nākotne. Jūsu attieksme pret darbu ir novērtēta. Būtiskākais ir tas, ka redzams – jūs to mācāties ar prieku,» tā G.Auza.

«Lai gan man nav problēmu ar šo priekšmetu mācīšanos un man tie padodas, protams, ir prieks, ka novērtē manu darbu un sasniegumus, tas sniedz papildu motivāciju. Par iespēju dabūt stipendiju uzzināju semestra vidū, taču tas papildu satraukumu neradīja,» tā stipendijas saņēmēja Anastasija Šļapina no Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. klases, kurai 1. semestrī gala atzīme ķīmijā un bioloģijā ir 10 balles, fizikā – 9 balles. Anastasija piebilst: «Domāju, ka tas ir mana darba un attieksmes novērtējums.» Anastasija savu nākotni iecerējusi saistīt ar ķīmiju.

Otro reizi stipendiju saņēma Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases audzēknis Artis Galvanovskis. «Man ir doma studēt biologos, līdz ar to ir likumsakarīgi, ka bioloģijā nepieciešams labs rezultāts. Arī ķīmija man padodas, bet, ņemot vērā to, ka šogad, lai saņemtu stipendiju, vērā tika ņemta fizika – pacentos mazliet vairāk,» tā Artis, kurš 1. semestri noslēdzis ar 9 ballēm ķīmijā un fizikā, bet bioloģijā viņam 10.

Šodien paldies teikts arī pedagogiem, kuri jauniešiem palīdzējuši gūt panākumus.

Publikācija pilnā apjomā pieejama:

http://www.jelgavasvestnesis.lv/izglitiba/35-jelgavas-vidusskoleniem-kimija-un-biologija-9-un-10-balles

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67353441

Eco Baltia grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv