“Eco Baltia” grupas uzņēmumam Čehijā “TESIL Fibres” iecelts jauns izpilddirektors un padome

Aplūko kartē

Aplūko kartē

23.03.2023

Baltijā lielākās un straujāk augošās vides resursu apsaimniekošanas grupas AS “Eco Baltia” poliestera šķiedru ražošanas meitasuzņēmumam Čehijā “TESIL Fibres” iecelts jauns izpilddirektors Jiří Novák (Jirži Novāks), kurš darbu sācis no šā gada 1.marta. Tāpat, lai stiprinātu uzņēmuma korporatīvo pārvaldību, veiktas izmaiņas uzņēmuma statūtos, izveidojot padomi četru cilvēku sastāvā.

Jaunizveidotās padomes priekšsēdētājs ir “TESIL Fibres” māteskompānijas AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš, vietnieks – grupas mātes sabiedrības AS “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs, bet padomes locekļi “INVL Baltic Sea Growth Fund” vecākais partneris Justas Bučelis un AS “PET Baltija” finanšu direktors un valdes loceklis Matīss Leitis. Visi padomes locekļi pārstāv uzņēmuma akcionārus.

“Esam gandarīti sveikt Jiří Novák komandā. Viņa pieredze un ekspertīze ražošanā un uzņēmumu vadībā noteikti būs vērtīgs pienesums, lai stiprinātu “TESIL Fibres”, kāpinātu ražošanas jaudas un sāktu darbu jaunos tirgos. “TESIL Fibres” iegādes darījumu “PET Baltija” noslēdza vien sešus mēnešus atpakaļ un šis periods bijis ļoti intensīvs visai komandai, nodrošinot maksimāli raitāku pārmaiņu procesu. Stiprinot vadības komandu un korporatīvās pārvaldības struktūru, mūsu mērķis ir jau stratēģiskā līmenī vadīt turpmāko attīstību, lai spētu elastīgāk reaģēt uz izmaiņām un izaicinājumiem tirgū un biznesā, kā arī izmantotu iespējas, ko sniedz pāreja uz aprites ekonomiku,” skaidro Māris Simanovičs, “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs un “TESIL Fibres” padomes priekšsēdētāja vietnieks.

J. Nováks ir pieredzējis ražošanas un inženierzinātņu profesionālis ar vairāk nekā 30 gadu darba pieredzi dažādu uzņēmumu vadības pozīcijās. Viņam ir augstākā inženiera izglītība mašīnbūvē. Pirms pievienošanās “TESIL Fibres”, J. Nováks no 2021.gadam līdz 2023. gadam bija “HOCHTIEF” rūpnīcas direktors, bet pirms tam, no 2016.gada līdz 2021.gadam, viņš bija izpilddirektors kompānijā “Linberg”. Viņš ieņēmis arī vadošas pozīcijas tādos uzņēmumos kā “MABA Prefa”, “MADA Eurobeton”, “ACO Industries Tábor” un “Jihotvar”.

J. Nováks norāda: “Esmu priecīgs pievienoties “TESIL Fibres” un “Eco Baltia” tik nozarei interesantā un izaicinošā laikā. Viena no manām galvenajām prioritātēm izpilddirektora amatā būs noslēgt pārmaiņu un integrācijas procesu “Eco Baltia” grupā, nodrošinot biznesa mērķu sasniegšanu, uzlabojot finanšu sniegumu un rentabilitāti. Tāpat mans stratēģiskais uzdevums ir kāpināt “TESIL Fibres” ražošanas jaudas un paplašināt darbību jaunos tirgos, lai radītu papildu vērtību mūsu klientiem, darbiniekiem, akcionāriem un arī sabiedrībai.”

Izmaiņas “TESIL Fibres” vadības komandā Čehijas Komercreģistrā tika reģistrētas šā gada 22.martā.

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67353441

Eco Baltia grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv