AS “PET Baltija” iegūst sertifikātu par atbilstību globālajiem pārstrādes standartiem

Aplūko kartē

Aplūko kartē

05.10.2021

Veicinot pasaulē pieņemtu kritēriju ievērošanu ražošanas procesos, Baltijā apgrozījuma ziņā lielākās atkritumu apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” pārstrādes uzņēmums AS “PET Baltija” šogad ieguvis starptautiski atzītu sertifikātu par atbilstību globālajiem pārstrādes standartiem (Global Recycled Standard). Ar to tiek apliecināts, ka pārstrādātais produkts ir iegūts un ražots sociāli atbildīgā veidā, turklāt veicinot negatīvās ietekmes samazināšanu uz apkārtējo vidi.

AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš:Šobrīd attiecībā uz otrreizējo izejvielu noietu vērojama starptautiskā tirgus atdzīvošanās. To vēl pērn būtiski ietekmēja vispasaules pandēmija. Tomēr, neskatoties uz to, pieprasījums pēc PET otrreizējām izejvielām bijis un ir arī šobrīd nemainīgi augsts. Vienlaikus starptautiskā mērogā arvien plašāk tiek ieviestas prasības jaunas produkcijas ražošanā izmantot pārstrādātus materiālus, kas vienlaikus palielina arī nepieciešamību pārstrādes procesus pielāgot uzņēmumu pieprasījumam – gan attiecībā uz kvalitāti, gan ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem ražošanas procesiem.

Globālais pārstrādes standarts (GRS) ļauj apliecināt pilnu pārstrādāto materiālu aprites ciklu, kā arī tā kontroli, kas tostarp nosaka veikt atbilstošu vides pārvaldības un ražošanā izmantoto ķīmisko vielu uzraudzību. Tāpat, lai pierādītu, ka katra AS “PET Baltija” saražotā un pārvadātā krava atbilst  GRS prasībām,  tai tiek piešķirts arī darījuma jeb transakcijas sertifikāts (Transaction Certificates – TCS). Tādējādi tiek nodrošināta ražošanas procesu pilna kontrole – sākot no izejmateriāla iegūšanas līdz gatavam gala produktam.

“Lai nodrošinātu ilgtspējīgu un labākajai pasaules praksei atbilstošu ražošanu, liela nozīme ir ne tikai rūpnieciskajiem procesiem un materiālam, bet arī nodarbināto darba apstākļiem. To nosaka GRS sertifikācijas obligātās prasības. “PET Baltija” darbības laikā diendienā aktīvi tiek strādāts pie darba drošības un higiēnas pasākumu pastiprināšanas un uzraudzības, atpūtas paužu ievērošanas, citu ērtību nodrošināšanas, kas galu galā ļoti pozitīvi atsaucas uz pilnvērtīgu rūpnīcas darbību un dažādiem ražošanas procesiem,” skaidro S. Lapiņš, piebilstot, ka šie aspekti ir neatņemama veiksmīga uzņēmuma sastāvdaļa, un iegūtais sertifikāts tikai apliecina, ka to līdz šim izdevies nodrošināt veiksmīgi.

 

AS “PET Baltija” ir daļa no Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmuma AS “Eco Baltia”. Rūpnīca pārstrādā PET pudeles, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas (PET granulas un pārslas), ko var izmantot jaunu produktu ražošanā. Kopš 2008.gada rūpnīca atrodas Jelgavā un šobrīd tas ir lielākais PET pudeļu pārstrādes uzņēmums Baltijā.

AS “Eco Baltia” piedāvā pilna cikla atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus no savākšanas un šķirošanas līdz loģistikai, vairumtirdzniecībai un otrreizējo izejvielu pārstrādei. 2020. gadā Grupas apgrozījums pieauga par 6% un sasniedza 74,95 miljonus EUR, salīdzinot ar 70,62 miljoniem EUR 2019. gadā. Grupa Latvijā nodarbina aptuveni 900 darbinieku, un grupas uzņēmumu portfelī ietilpst tādi tirgus līderi kā “PET Baltija”, “Eco Baltia vide”, Latvijas Zaļais Punkts un “Nordic Plast”.

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67353441

Eco Baltia grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv