AS “PET Baltija” pērn sasniegusi augstākos pārstrādes apjomus uzņēmuma vēsturē

Aplūko kartē

Aplūko kartē

30.07.2020

“Eco Baltia grupas” PET pudeļu pārstrādes uzņēmums AS “PET Baltija” 2019.gadā sasniedza augstākos pārstrādes apjomus uzņēmuma vēsturē. Mērķtiecīgi strādājot pie efektivitātes un produktivitātes uzlabojumiem, pērn kopumā AS “PET Baltija” pārstrādāja 40 895 tonnas PET pudeļu, kas ir par 7% vairāk nekā 2018.gadā, kad tika pārstrādātas 38 075 tonnas. Saražoto produkciju teju 100% apmērā uzņēmums eksportē.

“Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: “2019.gads Eiropas otrreizējo izejvielu ražotājiem bija izaicinājumiem bagāts. To noteica gan naftas cenu kritums, kas tieši ietekmē arī otrreizējo izejvielu cenu līmeni tirgū, gan arī ASV un Ķīnas tirdzniecības līguma noslēgšanas process. Taču investīcijas produktivitātē un efektivitātē palīdzēja AS “PET Baltija” nostiprināt savas pozīcijas kā Baltijā vadošajam polimēru materiālu pārstrādātajam un saglabāt savas tirgus daļas Eiropā. Tomēr šis gads, ņemot vērā naftas cenu straujo kritumu un dīkstāvi virknē Eiropas valstu ekonomiku, Latvijas otrreizējo izejvielu ražotājiem un eksportētājiem būs sarežģīts. Tāpēc ir svarīgi, ka valsts atbalsta instrumenti eksportētājiem ir pārdomāti un palīdz saglabāt gan ražošanas apjomus, gan darbavietas, kas īpaši svarīgas reģionos strādājošiem uzņēmumiem.”

Pateicoties lielākām ražošanas jaudām, AS “PET Baltija” apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 37,22 miljonus EUR, pieaugot par 7% salīdzinājumā ar 2018.gadu, kad tas bija 34,70 miljoni EUR. Savukārt, ņemot vērā zemās pirmreizējo izejvielu cenas pasaules tirgū, kā arī uzņēmuma iepirkto izejvielu cenu un transporta pakalpojumu izmaksu pieaugumu, uzņēmuma peļņa 2019.gadā veidoja 164,12 tūkst. EUR (2018.gadā uzņēmuma peļņa bija 1,89 miljoni EUR).

AS “PET Baltija” valdes loceklis Kaspars Fogelmanis: “Mūsu no PET pudelēm ražotās otrreizējās izejvielas izmanto iepakojuma un plastmasas izstrādājumu ražotāji visā pasaulē, tostarp, arī starptautiskie zīmoli. 2019.gadā sasniedzām savas līdz šim augstākos ražošanas apjomus. Taču arī šogad, neskatoties uz krīzi, esam turpinājuši nepārtrauktu ražošanu, attīstām PET pārtikas iepakojumu granulu ražošanu un neatlaidīgi strādājam, lai saglabātu ražošanas apjomus arī nepārtikas iepakojuma izejvielu segmentā un būtu gatavi situācijai, kad aktīvu ražošanu atsāks Rietumeiropas autorūpniecības industrija.”

AS “PET Baltija”, pārstrādājot PET (polietilēnteraftalāta) pudeles, ražo augstvērtīgas otrreizējās izejvielas – pārslas un granulas. Uzņēmums 2018.gadā izveidoja atsevišķu pārtikas iepakojuma izejvielu ražotni, kurā gada laikā, pārstrādājot aptuveni 9 tūkst. PET pudeļu, tiek saražoti 6-7 tūkstoši tonnu PET granulu, ko tālāk izmanto pārtikas iepakojumu ražošanā. Uzņēmums ražo 15 dažādus PET otrreizējo izejvielu veidus, kā arī ražošanas process attīstīts tiktāl, ka jaunās izejvielās tiek pārstrādāti arī ražošanas blakus produkti (piemēram, pudeļu etiķetes un korķīši). Tādējādi uzņēmums veicina arī aprites ekonomikas attīstību. AS “PET Baltija” strādā vairāk nekā 200 darbinieki. Uzņēmums ietilpst “Eco Baltia grupā”, kas ir Baltijā lielākā vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupa, nodrošinot pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. “Eco Baltia grupā” kopumā strādā vairāk nekā 830 darbinieki un tās konsolidētais apgrozījums 2019.gadā bija 70,62 miljoni EUR.

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67353441

Eco Baltia grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv