Baltijas lielākais PET pudeļu pārstrādātājs AS “PET Baltija” noslēdz Čehijas vadošā šķiedru ražotāja iegādes darījumu

Aplūko kartē

Aplūko kartē

15.09.2022

Viens no Ziemeļeiropas lielākajiem polietilēntereftalāta (“PET”) materiālu pārstrādātājiem AS “PET Baltija” noslēdzis Čehijas vadošā šķiedru ražotāja “TESIL Fibres” s.r.o 100% kapitāldaļu iegādes darījumu, kas ir “Silon” s.r.o. meitas uzņēmums. Darījuma rezultātā “PET Baltija” ikgadējais apgrozījums palielināsies par vairāk nekā 50% un tiks nodrošināta augstākas pievienotās vērtības produktu ražošana uzņēmuma ietvaros.

“Līdz ar šo darījumu ”PET Baltija” nostiprinās kā starptautisks spēlētājs PET pārstrādē. Ja līdz šim bijām reģionā vadošie spēlētāji PET otrreizējo izejvielu ražošanā, tagad mūsu portfelī būs arī gala produkta - šķiedru ražošana. “TESIL Fibres” izaugsmes potenciāls, saliedētā un profesionālā komanda,  ir lielisks pamats, lai kopā turpinātu uzņēmuma attīstību un gudri izmantotu ieguvumus, ko dod sinerģija starp abiem uzņēmumiem. “PET Baltija” un “TESIL Fibres” vertikālā integrācija un ciešāka sadarbība palīdzēs mums radīt lielāku vērtību arī saviem darbiniekiem, klientiem un partneriem,” saka Salvis Lapiņš, “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs.

 “TESIL Fibres” ir lielākais PET šķiedru ražotājs Čehijā. Uzņēmumā strādā 150 darbinieki un tā ikgadējā jauda ir 33 000 tonnas. Pagājušajā gadā šķiedru pārdošanas apjomi sasniedza 27 miljonus eiro.  “TESIL Fibres”, kas ir zināms ar saviem augstajiem kvalitātes standartiem, ir vadošais šķiedru piegādātājs Eiropas tirgū autobūves, higiēnas, tekstila un mēbeļu industrijas segmentiem.

Deimante Korsakaite (Deimantė Korsakaitė), “INVL Baltic Sea Growth Fund” izpildpartnere un “PET Baltija” padomes priekšsēdētāja:  “PET Baltija” ieņēmumi kopš mūsu ieguldījuma kompānijā ir vairāk nekā dubultojušies. Līdzās organiskajai izaugsmei un  investīcijām ražošanas paplašināšanā, lai vismaz trīskāršotu pārtikas nozarē izmantoto rPET produktu ražošanu, “PET Baltija” saskaņā ar stratēģiju iet arī vertikālās integrācijas attīstības ceļu. Noslēgtā darījuma rezultātā uzņēmuma apvienotie ieņēmumi pārsniegs 100 miljonus eiro, uzņēmumam nostiprinoties kā starptautiskam spēlētājam un sniedzot ieguldījumu ilgtspējīgākā attīstībā.”

Darījuma, kas veido vienas no lielākajām investīcijām, ko Latvijas uzņēmumi veikuši Čehijā, finansējumu nodrošināja “Luminor banka”, kas ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs. “Eco Baltia grupas uzņēmumi arī šajos sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos spēj uzrādīt stabilu izaugsmi un turpina attīstīties, tostarp veicot pārdomātas investīcijas, kas orientētas uz paplašināšanos un jaunu tirgu apguvi. Priecājamies atbalstīt uzņēmuma mērķus, finansējot ievērojama mēroga darījumu, kas ir stratēģiski nozīmīgs solis, lai nostiprinātos starptautiskajā tirgū un  turpinātu ilgtspējīgu izaugsmi,” norāda “Luminor” Korporatīvo klientu apkalpošanas vadītāja Ilze Zoltnere.

Kā konsultanti darījuma noslēgšanā piedalījās arī ZAB “Sorainen” eksperti. “Esam priecīgi redzēt, ka “PET Baltija”, Baltijas tirgus līderis un viena no lielākajām PET pārstrādātajām visā Ziemeļeiropā, paplašināšanās un kļūst par patiesi starptautisku vertikāli integrētu tirgus spēlētāju. Mēs ceram, ka reģiona čempionu ekspansija starptautiskajos tirgus kļūs par tendenci,” saka ZAB „Sorainen“ partneris Mantas Petkevičius.

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67353441

Eco Baltia grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv