Baltijas lielākais PET pudeļu pārstrādātājs “PET Baltija” vienojies par Čehijas šķiedru ražošanas uzņēmuma iegādi

Aplūko kartē

Aplūko kartē

29.08.2022

Viens no Ziemeļeiropas lielākajiem polietilēntereftalāta (“PET”) materiālu pārstrādātājiem AS “PET Baltija” šodien ir paziņojis par vienošanos iegādāties Čehijas vadošo šķiedru ražotāju “Tesil Fibres” s.r.o, kas ir “Silon” s.r.o. meitas uzņēmums. Pēc darījuma pabeigšanas šīs investīcijas būs vienas no lielākajām, ko Latvijas uzņēmumi veikuši Čehijā.

Vertikāli integrētā darījuma rezultātā “PET Baltija” ieņēmumi palielināsies par vairāk nekā 50%, turklāt uzņēmums kļūs starptautisks. Savukārt uzņēmumam “Silon” šis darījums ļaus pilnībā pievērsties visaugstākās kvalitātes polimēru industrijas kompozīta sakausējumu ražošanai un attīstībai.

Šķiedru ražošana ir bijusi viena no “SILON” s.r.o. darbības jomām Čehijas reģionā Planā (Planá nad Lužnicí) jau kopš 1966. gada. Uz “Tesil Fibres” nodalītā šķiedras ražošanas saimnieciskā darbība nodrošina Čehijā apjomīgāko PET šķiedras ražošanu, gada jaudai sasniedzot 33 000 tonnu un nodarbinot 150 darbinieku. “Tesil Fibres” ir lielākais piegādātājs Eiropas tirgū autobūves, higiēnas, tekstila un mēbeļu industrijas segmentos, un tas ir labi zināms ar saviem visaugstākās kvalitātes standartiem. Pagājušajā gadā šķiedru pārdošanas apjomi sasniedza 27 miljonus eiro.

Salvis Lapiņš, “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs: “Līdz ar šo darījumu “PET Baltija” kļūs par vienu no vadošajiem starptautiskajiem PET pārstrādātājiem. Mēs saskatām un novērtējam augsto “Tesil Fibres” izaugsmes potenciālu, kā arī tā dedzīgo profesionāļu komandu. Ciešā sadarbībā ar šo komandu un citām ieinteresētajām pusēm turpināsim uzņēmuma attīstību, paātrinot tā izaugsmi un sniedzot papildu vērtību visiem iesaistītajiem. Nodrošinot savā kategorijā augstākās kvalitātes  PET otrreizējo izejmateriālu piegādi, plānojam sniegt būtisku ieguldījumu “Tesil Fibres” darbības izaugsmē, veidojot  papildu pievienoto vērtību. Jāuzsver, ka līdz ar minēto darījumu palielināsies arī pārstrādātā PET materiāla apjoms.”

Deimante Korsakaite (Deimantė Korsakaitė), “INVL Baltic Sea Growth Fund” izpildpartnere un “PET Baltija” padomes priekšsēdētāja: “Vienošanās par uzņēmuma iegādi nostiprina “INVL Baltic Sea Growth Fund” mērķi ar organiskas izaugsmes un iegādes darījumu palīdzību ievērojami paplašināt “PET Baltija” darbību. Kopš mūsu ieguldījuma veikšanas “PET Baltija”, tā savus ieņēmumus ir dubultojusi un jau šobrīd uzņēmums ir ceļā uz organiskas biznesa izaugsmes projekta pabeigšanu, tādējādi trīskāršojot pārtikas nozarē izmantojamu rPET produktu ražošanas jaudu. Savukārt ar šo darījumu “PET Baltija” nostiprināsies kā starptautisks, vertikāli integrēts spēlētājs, kas apņēmies veicināt ilgtspēju un nodrošināt ar vidi saistīto jautājumu risināšanu. Tas uzņēmumam ir būtisks solis, kas palīdzēs tam sasniegt vismaz 100 miljonu eiro ieņēmumus jau tuvā nākotnē .”   

Šuhrats Saidovs (Šuchrat Saidov), “Silon” s.r.o. izpilddirektors: “Pēc virknes konsultāciju un paplašinātas tirgus izpētes nolēmām, ka šķiedru ražošanas jomā vislabākā taktika būtu atrast stratēģisko partneri, kurš varētu turpināt šī virziena attīstību. Priecājamies paziņot, ka esam atraduši risinājumu, kas, mūsuprāt, nodrošinās vislabāko iespējamo rezultātu šķiedru ražošanai Planā, nodrošinot turpmāku attīstību un izaugsmi. “SILON Group” turpmāk savu izaugsmi koncentrēs uz tālāku kompozītu sakausējumu biznesa attīstību.”

Gan “Silon”, gan “PET Baltija” uzsver, ka daļa no vienošanās ietver detalizētu “Tesil Fibres” nodošanas plānu, kas primāri vērsts un nodrošina pakalpojumu nemainību attiecībā uz partneriem, klientiem, piegādātājiem, darbiniekiem un citām ieinteresētajām pusēm.

 

“PET Baltija” (www.petbaltija.lv)

“PET Baltija” ir viens no lielākajiem PET pārstrādes uzņēmumiem Ziemeļeiropā un lielākais PET pārstrādes uzņēmums Baltijas reģionā, kas darbojas Latvijā. Tā īpašnieks ir “Eco Baltia”, kas ir Baltijas valstīs lielākā vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupa. “Eco Baltia” nodrošina pilna cikla atkritumu apsaimniekošanas risinājumus no atkritumu savākšanas un šķirošanas līdz sekundārajai izejmateriālu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejmateriālu apstrādei. “PET Baltija” veic izlietoto polietilēnteraftalāta (PET) pudeļu pārstrādi un ir nozares līderis Baltijas valstu mērogā. Pārstrādes produktu portfelī ir ietvertas augstas kvalitātes PET pārslu granulas (tostarp piemērotas pārtikas produktu iepakojuma ražošanai), kas gandrīz 100% apmērā tiek eksportētas.

2021. gadā “Eco Baltia” grupas kombinētais (pro-forma) pārdošanas apgrozījums  sasniedza aptuveni 150 miljonus eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā 2020. gadā, kad tas bija 75 miljoni eiro. To daļēji veicināja Lietuvas vadošā atkritumu apsaimniekotāja “Ecoservice” iegāde 2021. gada augustā. Grupas uzņēmumos Latvijā un Lietuvā strādā vairāk nekā 2000 darbinieku, un tās vadošie uzņēmumi ir “PET Baltija”, “Eco Baltia Vide”, “Ecoservice”, “Latvijas Zaļais punkts” un “Nordic Plast”.

“Eco Baltia” akcionāri ir privātkapitāla fonda “INVL Baltic Sea Growth Fund” meitas sabiedrība UAB BSGF SALVUS (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).

 

“INVL Baltic Sea Growth Fund” (https://bsgf.invl.com/fund-overview/

“INVL Baltic Sea Growth Fund” ar tā 165 miljonu eiro fonda lielumu ir Baltijas valstu vadošais privātkapitāla fonds, un tā galvenais investors ir Eiropas Investīciju fonds (“EIF”).

EIF ir apņēmies ieguldīt 30 miljonus eiro, izmantojot Eiropas Stratēģisko ieguldījumu fonda atbalstu, kas ir galvenais Eiropas investīciju plāna (jeb Junkera plāna) elements, kā arī piešķir resursus no Baltijas Inovāciju fonda, “fondu fonda” iniciatīva, kas izstrādāta sadarbībā ar Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valdībām. Tā mērķis ir palielināt kapitāla ieguldījumus Baltijas valstu mazajos un vidējos uzņēmumos ar augstu izaugsmes potenciālu.

Fonds vēlas apvienot diversificētu uzņēmumu portfeli, un tā darbība ir vērsta uz vairākuma vai ievērojamas mazākuma daļu iegādi un ieguldījumu veikšanu 10 līdz 30 miljonu eiro apmērā, kas norāda uz augstu izaugsmes potenciālu un spēju konkurēt globālā mērogā.

Fonds darbību koncentrē Baltijas valstīs un kaimiņos esošajos reģionos Polijā, Skandināvijā un Centrāleiropā. Līdz šim Fonds veicis ieguldījumus sešos veselības aprūpes, būvniecības, vides pārvaldības (plastmasas pārstrāde un atkritumu apsaimniekošana), veterināro pakalpojumu un kosmētikas un higiēnas produktu ražošanas jomā strādājošos uzņēmumos.

 

“INVL Asset Management” (https://www.invl.com/en/)   

Fondu pārvalda Baltijas reģiona vadošā ieguldījumu pārvaldības un dzīvības apdrošināšanas grupa “Invalda INVL”. Grupas uzņēmumi pārvalda pensiju fondus, kopfondus un dzīvības apdrošināšanas saistības, kā arī atsevišķus portfeļus, privātkapitāla fondus un citus alternatīvus ieguldījumu produktus. Vairāk nekā 290 000 klientu Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, kā arī starptautiskie investori Grupas uzņēmumiem ir uzticējuši pārvaldīt aktīvus vairāk nekā 1,7 miljardu eiro vērtībā. Grupai ir pārliecinoša darbības pieredze privāta kapitāla aktīvu pārvaldīšanā un Baltijas valstu, Centrālās un Austrumeiropas tirgus vadošo spēlētāju darbības nodrošināšanā vairāk nekā 30 gadu garumā.

 

“SILON” s.r.o. (https://www.silon.eu/)  

“SILON” savu darbību uzsāka pagājušā gadsimta 50-ajos gados, ražojot poliamīda šķiedru dziju un kopš tā laika ir pastāvīgi paplašinājuši darbības veidu virzienā uz inovācijām un klientiem. Pēc produktu portfeļa paplašināšanas orientējoties galvenokārt uz tehniskajiem savienojumiem (compunds) veikta arī šķiedru biznesa tehniskā ražošanas procesa pārorientēšana ieviešot short-spinning veida šķiedru ražošanu, kā izejmateriālu izmantojot pārstrādātās PET pārslas. “SILON” pārstāv tādas vērtības kā kvalitāti, drošību un uzticamību.

“SILON” s.r.o. kopējie ieņēmumi 2021. gadā sasniedza 150 miljonus eiro, un Čehijas pilsētā Plana (Planá nad Lužnicí) šobrīd strādā vairāk nekā 400 cilvēku. Šodien “SILON” projektē, ražo un pārdod poliolefīna bāzes savienojumus (compunds), ko izmanto būvniecībā, enerģētikā, higiēnas preču un autobūves nozarēs, kā arī vispārējam pielietojumam rūpniecībā.

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67353441

Eco Baltia grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv