Jelgavas skolu audzēkņi saņem prēmijas par izciliem sasniegumiem dabaszinātnēs

Aplūko kartē

Aplūko kartē

18.06.2021

 

Neskatoties uz pandēmijas viestajām izmaiņām mācību procesā, šis gads nav bijis izņēmums, kad vairāki desmiti Jelgavas skolu audzēkņu spējuši uzrādīt izcilus sasniegumus dabaszinātņu mācību priekšmetos. Ceturtdien, 17.junijā, AS “Eco Baltia” plastmasas pudeļu pārstrādes uzņēmums AS “PET Baltija” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi pasniedza prēmijas 75 eiro vērtībā skolēniem, kuri ķīmijā, fizikā un bioloģijā ieguvuši vidējo atzīmi 9 un 10 balles. Šogad par augstajiem novērtējumiem apbalvoti 28 audzēkņi.

AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš: “Esam gandarīti, ka pat šajos apstākļos, kad mācību procesu būtiski ietekmēja vispasaules pandēmija, skolēni spējuši iegūt izcilus rezultātus. Mūsdienu darba tirgū pieprasījums pēc augsti kvalificētiem dabaszinātņu pārstāvjiem arvien palielinās. Paplašinās arī nozaru spektrs, kur eksaktās zināšanas spēlē lielu lomu. Arī mēs to jūtam otrreizējo izejvielu pārstrādes sektorā, jo aprites ekonomika ir kļuvusi par vispasaules izaicinājumu un tā ietekmē neskaitāmi daudz darbības sfēru. Tāpēc saredzu, ka šodienas izcilnieki jau nākotnē ar savām zināšanām spēs sniegt būtisku pienesumu tās attīstībā, vienlaikus veiksmīgi virzoties personīgās karjeras izaugsmē.”

Apbalvojumus un prēmijas 75 eiro vērtībā skolēniem pasniedza Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš, kā arī Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza. Līdz ar izcilnieku apbalvošanu atzinības saņēma arī skolu pedagogi, kuri, spītējot jaunajiem mācību apstākļiem attālinātā režīmā, spējuši motivēt savus audzēkņus produktīvam izglītības procesam un augstiem rezultātiem.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzrunājot skolēnus, uzteica viņu spēju arī šajā sarežģītajā mācību gadā plānot laiku tā, lai apgūtu gan priekšmetu, gan tehnoloģijas un visu pārējo, ko apliecina augstie rezultāti dabas zinību priekšmetos. «Jūsu iegūtās zināšanas noteikti būs noderīgas. Lai jums viss dzīvē izdodas, bet vienmēr atcerieties: pilsēta ar jums lepojas un pilsēta gaida, lai jūs, ieguldot savas zināšanas un darbu, turpinātu tās izaugsmi,» tā A.Rāviņš.  

Šogad prēmijas tika pasniegtas 28 izcilniekiem no piecām pilsētas skolām. Visvairāk apbalvoto izcilnieku ir no Jelgavas Valsts ģimnāzijas – deviņi jaunieši, savukārt astoņi jaunieši, kuri saņēma prēmijas, ir no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā mācību gadu ar izciliem sasniegumiem beiguši pieci skolēni, savukārt Jelgavas 4. vidusskolā un Jelgavas 5.vidusskolā attiecīgi – četri un divi skolēni.

AS “PET Baltija” iniciatīvu piešķirt prēmijas dabaszinātņu izcilniekiem sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi īsteno kopš 2014.gada. Septiņu gadu laikā tās saņēmuši jau 227  Jelgavas skolu audzēkņi. AS “PET Baltija” kopš 2014.gada Jelgavas skolēnu prēmijām piešķīrusi jau teju 11 tūkstošus eiro.

 IMG_1421.JPG

Jelgavas_skoleni_1.jfif

IMG_1385.JPG

AS “PET Baltija” ir daļa no Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmuma AS “Eco Baltia”. Rūpnīca pārstrādā PET pudeles, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas (PET granulas un pārslas), ko var izmantot jaunu produktu ražošanā. Kopš 2008.gada rūpnīca atrodas Jelgavā un šobrīd tas ir lielākais PET pudeļu pārstrādes uzņēmums Baltijā.

 

Kontaktinformācija

Tālrunis: 67353441

Eco Baltia grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv